| zUtteX a întrebat:

Sunt la fotbal, ma descurc foarte bine cu piciorul drept dar cu stangul... zice profesorul ca il am doar sa urc in autobuz cu el laughing. Ce sa fac sa pot sa am aceiasi indemanare si cu piciorul stang? Funda + vot.

Răspuns Câştigător
| ogreaxel a răspuns:

Majoritatea oamenilor sunt dreptaci pentru ca folosesc mai mult mana dreapta si piciorul drept mai mult. Daca vrei sa fii la fel de bun cu stangul cum esti cu dreptul trebuie sa exersezi. Poti trage la poarta sau sa faci controlul mingii pe stanga. O sa fie greu la inceput, dar daca vrei sa fii la fel de bun si cu stangul ai nevoie de antrenament. Gandeste-te ca tu te-ai antrenat de cand te-ai nascut cu dreptul pentru ca tu vedeai lumea in jur ca mananca cu dreapta si te bazai decat pe partea dreapta a corpului, iar stanga o lasa-i deoparte.

6 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

E o chestie de reflex... daca esti obisnuit de mic sa dai cu dreptul, niciodata nu vei putea da cu stangul asa cum lovensti cu dreptul...ia exemplul celor mai buni fotbalisti:Cristiano Ronaldo da foarte bine cu stangul dar piciorul sau de baza este dreptul..si mai sunt si altii care nu imi vin acum in mintelaughing)

| BracKMyhay95 a răspuns:

Eu am avut la 2 degete de la piciorul drept scrantite si atunci ma incapatanasem sa ma duc la antrenament dar trageam de la distanta la poarte cu stangul si asa am ajuns in proportie de 70% la fel de bun cu stangu ca si dreptu.

Răspuns utilizator avertizat
| ITHelper a răspuns:

Sincer sa fiu, multi au incercat si cu stangul..sa fie la fel de buni cu dreptul(printre care si eu), dar in zadar laughing. Dar in ultima vreme am inceput sa dau foarte multe goluri cu stangul..nu stiu de ce thinking
Mi-am exersat sutul si cu stanga..si chiar se observa ca nu mai am piciorul "de lemn"winking. Incearca si tu!
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| PavelVladescu a răspuns:

Incearca sa te antrenezi cu celalalt cel mai bun exercitiu este tinerea pe picior mingea si intoarcerea mingi printe jealoane sper ca te-am ajutat happy

| Serty a răspuns:

Cand te antrenezi suplimentar de unul singur incearca sa nu atingi mingea cu piciorul drept si fa-ti anumiteobiective cu piciorul stang. Iar daca nu iti iese pedepseste-te singur pana o sa te inveti