| Mirabella95 a întrebat:

Buna TPU...va rog sa-mi dati exemple de exercitii de forta si exercitii de incalzire....plzzz..FUNDA

1 răspuns:
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Exercitiile de incalzire se fac ori incepand cu capul si continuand in jos cu toate celelalte parti ale corpului,ori de jos de la glezne pana in sus la cap.
Iar exercitii de forta depinde de varsta ta, de greutate, pentru ca altfel ai putea avea probleme cu articulatiile genunchilor coatelor umerilor, daca faci anumite exercitii care iti solicita foarte mult acestea, mai ales fara incalzire. Andrei Lucian Rusu antrenor fitness si culturism(id:instructor.personal)