| DulceataDeCapsuni a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un sport, dar nu stiu ce sa aleg dintre handbal si baschet, voi ce imi propuneti? Vreau avantaje si dezavantaje pentru ambele sporturi, multumesc!

4 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

In Romania, nu exista baschet de performanta si nu va exista. Deci daca vrei sa fii profesionista, alege handbal.

| AFR81 a răspuns:

Ambele sunt doua sporturi foarte frumoase. Te vor dezvolta din toate punctele de vedere. Handbalul este un sport mult mai dur decat baschetul. Orice alegere faci, este una excelenta.

| sabin89 a răspuns:

Voleiul e mai elegant si decât unul si decât celălalt; si te dezvoltă la fel de bine ca si cele două.

| DulceataDeCapsuni explică (pentru sabin89):

Da, dar eu am ales baschet ori handbal, nu volei...