| MRmariusica a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot face sa măresc foarte mult forță pumnului. Nu ca sunt slab dar nu sunt mulțumit. sad Dau in mobila si nu se întâmpla nimic. laughing Nu se rupe, nu nimic. laughing Am mai căutat exercitii si tehnici pe net. Dar ex: sa pot executa o lovitura de picior/pumn perfect. Nu stiu cum as putea sa maresc forță mai mult ( mult rău laughing )

8 răspunsuri:
| DarthRevan a răspuns:

Du-te la arte martiale, gen taekwon-do sau karate ko-kushin, ma rog, dai cu pumnul incet in lemn ca altfel iti rubi oasele, incet intr-un lemn daca ai.Si dai la inceput de aproape de vreo 12, 10 ori ok. Dupa maresti distanta, dar fa asta o data la doua zile 3 serii de vreo 10 repetari, si dupa 2, 3 saptamanii mareste distanta si forat, si asa iti faci forta mai mare,
2.Va flotarii, va sala si exercitii, dar fa si streching, adica indinteti corpul, toti muschii asa faci crede-ma!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa multe antrenamente. Forta se capata in timp.

| cristimihailov a răspuns:

Du-te la un psiholog.
o lovitura de mun miseleste sau nu te poate baga in inchisoare pentru multi ani...

| SiLaS a răspuns:

Daca vrei sa exersezi cumpara-ti un sac nu sa dai ca nebunu in mobila.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Sport

| Florinx123 a răspuns:

De ce vrei sa-ti distrugi mobila si oasele? Cumpara-ti un sac, manusi si bate sacul, nu mobila. Pentru forta fa multe flotari, cumparati greutati pentru incheietura mainii si loveste sacul cu ele, asa iti dezvolti si rapiditatea si forta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru cristimihailov):

Sa bata un cui in perete si sa dea cu capul in el.De acolo vine tot. lol

| OoOAlexandruOoO a răspuns:

Ca sa stii lovitura de picior e cea mai puternica iar cea de pumn cea mai eficienta.Incearca sa faci zilnic flotari tractiuni si o sa se vada rezultate.Cat despre mobila... sfatu meu lasa mobila in pace ca e posibil sa te alegi cu mana ruptalaughing)