| Extraterestru2 a întrebat:

Vreau sa va întreb ceva in legatura cu noua Cupa a Ligii...participa doar echipele din Liga 1 sau toate echipele din Romania, ca in FA Cup...Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Toate echipele din Liga I. Dar se va mai face o departajare intre cele patru nou promovateanul acesta, si se va decide la baraj cine va juca in cupa asta. Adica, din cele 4, doar 2 nou promovate pot juca.

Meciurile de baraj sunt: FC Rapid - CSU Craiova si ASA Tg. Mureş - CSMS Iaşi. Practic, asta e turul preliminar.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vor participa numai echipele din Liga 1. Detalii poti citi aici: http://www.gsp.ro/......29222.html

| TheWalker11 a răspuns:

In Cupa Ligii participa doar echipele din liga 1 iar in Cupa Romaniei toate echipele din Romania happy.