| mnereuit98 a întrebat:

Buna tuturor!kiss am si eu o intrebare urgenta de cateva saptamanii mi-am luat o bicicleta medicinala si m`am apucat sa fac sport pe ea cate 1 ora pe zi sau si mai mult.ideea e ca nu stiu daca ma ajuta cu ceva.thinkingslabesc daca fac pe bicicleta aceea?

2 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Buna Mnereuit98,
Da, bicicleta te ajuta sa slabesti. Daca vrei sa vezi si alte exercitii foarte bune, le gasesti aici: http://hunkbody.ro/cele-mai-bune-exercitii-cardio-ca-sa-arzi-grasimea/
Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,te ajuta sa slabesti,dar ideal ar fi sa faci ceva modificari si pe plan alimentar(desi efortul fizic are rolul decisiv in pierderile in greutate,alimentatia are si ea un rol foarte important). Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale, fistic, sau paine.De asemenea, evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea in jur de 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin.Succes.