| Callipso a întrebat:

Vreau sa slabesc! Nu prea am timp de sport pentru ca sunt cu scoala. Dar acum ca vine vara as vrea sa va intreb daca mersul cu bicicleta ajuta la slabit? Daca ajuta cam cat timp trebuie sa merg cu bicicleta in fiecare zi pentru a slabi? Ms!:*

Răspuns Câştigător
| CristinaLazar858 a răspuns:

E foarte bine sa mergi cu bicicleta dar si mersul pe jos e bun si alergatul. E indicat sa mergi cam 30 de minute pe jos si daca faci acelasi lucru cu o bicicleta e foarte bun. Si eu am slabit am tinut dieta cu legume si fructe. Mancam dimineata o salata de legume, dupa-amiaza mancare consistenta si salata de fructe, iar seara dupa ora 7 nu mai mancam decat o salata de fructe sau altceva mai usor. De asemenea renunta sa mananci paine alba, ia paine grama, nu manca prea multe dulciuri sau paste fainoase pentru ca si astea ingrasa. Mult succes.

3 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Nu e bine sa mergi pe bicicleta, este foarte bine sa depui putin efort pe bicicleta sa transpiri ca sa slabesti si inca ceva daca ai putea sa faci ar fi perfect, sa sari coarda tear ajuta mult sa slabesti si sa tonifici!

| lenor9_7171 a răspuns:

Buna,manumesc ionut si sunt sportiv,fac baschet,
mersul cu bicicleta e f util pentru a slabi,ajuta si la muschi,daca pleci in fiecare zi la scoala cu bicicleta si vi tot cu ea, ai sanse ca intr-o saptamana sa slabesti un chilogram, dar asta de binde si de ce meniu ai.chiar si merswul pe jos ajuta la slabit, la o plimbare cu fetele in ficare zi dupa masa ajuta f mult
pe curand

| AdY96 a răspuns:

Eu aproape la fiecare sfarsit de saptamana merg cu bitza pe deal si e foarte bine pentru.ca respir aer proaspat.Acum in ultimul timp am lasat-o mai moale pentru ca sunt in clasa 8-a si am examene