| DianaMisha a întrebat:

Vreau sa stiu daca la12 ani e tarziu sa te apuci de balet?

6 răspunsuri:
| ღξlεnαღ a răspuns:

Eu cred ca nu happy. Este chiar un sport frumos si iti urez succes happy.

| BibuxBii a răspuns:

Cam da..baletul necesita miscari care trebuie invatate de la o varsta frageda, acum iti va fi cam greu.Eu m-am apucat la 5 ani. Oricum, iti urez succes! happy

| vocea a răspuns:

Este cam tarziu poti si acum dar o sa fie mult mai greu succes

| ubox7007 a răspuns:

Sincer, eu un pic cam tarziu, dar trenul nu e pierdut, de obicei se incepe de la 9 ani pentru a crea o flexibilitate de invidiat de o fata care se apuca la 15 ani. Du-te cu incredere la balet si asculta de instructor si poate ajungi pe marele ecran big grin Succes

| AndreeLolla a răspuns:

Cam tarziu, deoarece baletul necesita miscari pentru care ai nevoie de buna flexibilitate si mobilitate, miscari care trebuie invatate de la varste fragede. insa nu ii tarziu, daca vrei cu adevarat poti. daca simti ca esti si talentata, cu atat mai bine, talentul e talent, sta inchis in tine asteptand sa fie descoperit, insa cu varsta, acesta poate avansa sau pierde. depinde de tine. Cheia succesului este perseverenta!

| LTAA a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziu.