| anonim_4396 a întrebat:

Este prea tarziu sa te apuci de balet la 14 ani? opinii, multumesc!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este cam tarziu dar poti incerca totusi

| borntotwerk a răspuns:

Da,este prea tarziu deoarece baletul se face de mica de la 3 4 ani pentru ca atunci esti in crestere si poti face mult mai usor sfoara, spagatul si toate chestiile alea. kiss

| summergirl25 a răspuns:

Nu,nu este prea tarziu.Inca mai ai sanse, dar daca vrei sa fii o balerina buna si sa incepi la 14 ani, trebuie sa faci efort si sa dai ce ai mai bun din tine.Sa nu te lasi niciodata batuta, pentru ca stiu ca poti ajunge acolo!

| sophieLY a răspuns:

Salut!
Si mie mi-a propus un prieten sa ma apuc de balet (de dans, in general) cand m-a vazut cum dansez. Ma gandeam si eu la asta, dar cred ca e prea tarziu (eu am 15). Sunt licee de arta banuiesc, deci te poti inscrie acolo. La mine in oras nu sunt, si nu stiu cum sta treaba, atat stiu ca exista la noi facultate de coregrafie. Deci s-ar putea sa mai ai sanse.
Succes!

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziuwinking Doar ca ar trebui sa stii macar sa faci o pirueta sau ceva care sa stii.Pa pa!

| elisiana a răspuns:

Da deoarece trebuia sa te apuci de balet de mica nu acum si eu vream sa fac acelasi lucru dar n-am cum