| Andreea_Biby_1997 a întrebat:

La 18 ani jumate ai mai putea avea vreo sansa sa te apuci de balet sau este deja prea tarziu?

8 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Este mult prea tarziu. In schimb, poti face un curs de dans contemporant sau latin. Astea te vor ajuta sa fii in forma si sa iti dezvolti anumite capacitati. Succes!

| RainmakerX a răspuns:

Buna! Este tarziu ca sa te apuci pentru performanta dar te poti apuca oricand vrei, chiar si la 50 de ani daca esti in cautare de un hobby frumos. big grin
Deci da, poti cu siguranta sa te apuci de balet daca vrei sa inveti si daca te pasioneaza.

Succes!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca tu iti doresti din tot sufletul sa devi balerina, ei bine, poti deveni balerina, dar va fi mult mai greu pentru ca ale tale articulatii sunt rigide si nici nu cred ca ai senzualitatea si exprimarea uneia.Nu stiu daca vei avea performante, dar daca vrei sa faci pentru tine, poti deveni balerina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E târziu.

| Zedge a răspuns:

Recomandat ar fi fost sa te apuci de pe la 12-13 ani poate mai repede, dar nu e o tragedie, te poti apuca acum, doar ca trebuie sa tragi mult mai tare si vei ajunge unde iti doresti, poate nu vei atinge performantele care le-ai fi atins daca te apucai de balet la 12 ani, trebuie doar sa crezi in tine, bafta:*!

| Moonlight15 a răspuns:

Nu sunt eu cu baletul dar cred ca e prea tarziu. Mai bine iti gasesti alt sport, cu care pe viitor sa-ti castigi existenta( cred ca asta vrei), dar ca un hobby inca se poate practica.

| CLU a răspuns:

Poti sa te apunci dar trebuie sa muncesti mai mult
Funda

| Joakim a răspuns:

Da, dar fara performanta. Doar ca un hobby.