| liviunm a întrebat:

ca sa crestem repede in brate, sa avem bratele mari ce antrenamente trebuie?

3 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Trasul la sapă

| RareșQW a răspuns:

Salut, pentru a creste masa musculara in zona brațelor, dacă faci sala, trebuie sa le antrenezi de mai bine si sa faci antrenamente mai dese, sunt o multime de exercitii pe Youtube, nu baga doar brațe de 3 ori pe săpt, o zi doar brațe ( antrenament cu volum ridicat), după poti baga de exemplu: piept, umeri, triceps ar fi o combinatie, spate biceps, si eventual un supliment de masa ( aici ai o grămadă de alternative, whey, bcaa, alți amino-acizi... dar nu steroizi sau testosteroni) dar in principal Volumul este baza, greutatea ta ideală ar fi una care iti permite sa faci 11 repetari nu mai putin sau mult si de obicei faci la fiecare exercițiu 4-5 serii de cate 11-12 relatări. Sper ca te-am ajutat cu ce am putut.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu cel mai mult am crescut in brate de la tractiuni cu priza tip supinatie si neutra + flotari la paralale si impins cu priza ingusta. Am mai bagat si flexii cu bara Z din cand in cand.