| florynflr19 a întrebat:

Cine imi poate descifra si mie urmatorul text? Proba de aruncare a mingii medicinale
- Pozitia initiala a picioarelor poate fi in sprijin apropiat sau departat ( lateral sau inainte)
-In cazul in care se efectueaza in stand sau stand-departat, candidatul poate sa se ridice pe varfuri fara sa se desprinda de pe sol. La aruncare din pozitia stand-departat anterior-posterior candidatul poate ridica piciorul din spate cu conditia ca piciorul din fata sa mentina permanent contactul cu solul. Pot sa arunc si sa ridic piciorul din spate iar cel din fata sa ramana pe sol dar pe varful piciorului?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sa te sprijini pe picioare apropiate sau departate. Poti sa te ridici pe varfurile picioarelor dar daca stai cu picioarele departate unu in fata unu in spate cel din. spate poti sa il ridici de pe sol da cel din fata sa il ti pe sol si poti sa stai pe varful piciorului din fata iar cel din. spate sa il ridici sa il lasi etc. Ceva de genu

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Exact asa. Deci nu ai voie sa "pasesti", trebuie ca cel putin un picior (cel din fata) sa ramana permanent pe sol.