| InTeReSsUl04444 a întrebat:

In ultima vreme am cam tot fost pe la o sala de forta si m.am gandit sa imi construiesc un stil de viata mai sanatos, dar am nevoie de niste sugestii. Fac sala de 3 ori pe saptamana cam 2 ore minim per sedinta. Ce proteine sau alte substante ajutatoare (substante anti febra musculara sau ant depunerii apei in musch) imi recomandati? Si va rog, daca puteti sa imi construiti si un regim alimentar potrivit. Am 18 ani, cam 1.74 m inaltime si 68 de kg. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ca proteina, iti recomand: http://www.myprotein.ro/......30943.html un raport calitate pret exceptional dupa parerea mea sa sa te ajute cu refacerea musculara. E ok sa faci sala de 3 ori pe saptamana, nu uita ca in zilele fara sala sa faci ceva miscare pe afara bicicleta, alergare, inot.

Legat de regim alimentar, daca vrei sa iti faci un stil de viata din asta, nu poti merge pe un "regim" strict, ci mai degraba trebuie sa faci cateva mici modoficari, dar nu trebuie sa fie chiar atat de stricte daca obiectivl tau nu este sa slabesti ci doar un stil de viata sanatos

Acestea ar fi:
-Sa renunti la prajeli si junk food
-Sa reduci consumul de dulciuri
-Sa consumi o cantitate mare de proteine(carne, lactate, oua) ca sa se refaca muschii.
Si cam atat. Cu alte cuvinte manca curat.

Bafta.

| mihaialexandru8 a răspuns:

Salutare,
arunca un ochi aici www.fit4success.ro
daca crezi ca te pot ajuta cu ceva te rog sa-mi scrii.
spor