| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa pot alerga 2 Km in maxim 10 min, in prezent pot alerga 2 Km cu un efort mediu in 14 min si fortat 12 min. Intrebarea ar fi, cum este mai bine pentru reusi asta, ar trebui sa alerg 2 Km si treptat sa cresc viteza sau sa alerg peste 2 Km dar intr-un timp mai lung si o viteza mai mica si treptat sa maresc distanta? (nu vreau rezistenta pentru m-ai multi km, doar pentru 2 in max 10 min) Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Madalina84 a răspuns:

Incearca sa maresti pasul atunci cand alergi si sa iti pastrezi energie pe final daca cumva te preseaza timpul ca sa alergi mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Madalina84):

Ca incepator sa alerg si sa fac asa zi de zi sau una da una nu?