| MILaurentiu999 a întrebat:

as vrea sa-mi dati cateva sfaturi legat de proba de rezistenta de la academie de politie.Ce este mai recomandat, sa alerg o distanta lung la o viteza mica sau sa alerg o distanta mai scurta dar la o intensitate mai mare si cand este recomandat sa alerg dimineata sau seara? Trebuie sa mentionez ca mai am aproximativ 1 an pana voi sustine aceasta proba iar timpul pe care il scot pe 1 km este aproximativ 4:50-5 min.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

4:50 e dezastru. La Academie am impresia ca ai nevoie de vreo 3:40 parca? Alearga dimineata si seara, si intercaleaza si ceva sprinturi/sarituri/fandari.

| Alle23 a răspuns:

La inceput poti sa alergi cu o viteza medie, dar la sfarsit mai repede ca acolo e important
Mult succes happy