| Afagdsba a întrebat:

Daca alerg in fiecare zi imi maresc rezistenta si viteza?

7 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Desigur. Insa. cu timpul mareste-ti viteza si distanta parcursa happy
Poti de exemplu sa incepi cu alergare usoara insa de rezistenta. Poti sa continui cu asta pana devii mai rezisten. Apoi, lucrezi la viteza. Alergi din ce in ce mai tare.

| AnastasiaK a răspuns:

Teoretic da, dar (pentru ca mereu exista un dar) daca alergi toata viata aceeasi distanta la aceeasi viteza nu vei mai mari nimic happy

Răspuns utilizator avertizat
| Freddie23 a răspuns:

Alearga de politie si-ai sa ti le imbunatatesti pe amandoua in acelasi timp!

Serios vorbind, sunt doua notiuni diferite: viteza inseamna un fel de structura musculara, pe cand rezistenta este altfel de fibra mulculara. Daca faci mixt n-o sa excelezi la nici una.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freddie23):

Fii serios; sa vezi ce turatie ar avea daca il alearga ursul.winking laughing

| Ketch a răspuns:

Da, cu siguranță.