| marian5946 a întrebat:

Cam ce masa musculara ar trebuii sa am ca sa pot face miscari de street dance?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Esti prost rau nu gluma! De ce crezi c-ai avea nevoie de muschi pentru asta? Trebuie sa exersezi mult, NU sa faci muschi... laughing))

| CristianPreda a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai muschi, sau o anumita greutate. Trebuie sa exersezi miscarile. Muschii care te ajuta sa le faci se dezvolta singuri in timp ce exersezi. Cauta pe youtube niste tutoriale despre anumite miscari de break-dance daca nu stii cu ce sa incepi.

| nobodyssins a răspuns:

Si tu ce astepti mai exact? Sa afli niste statistici exacte si dupa ce le vei indeplini, sa te apuci de street dance?
Dansul este pasiune. Iti place? Exerseaza si practica-l.

| laur2000 a răspuns:

Cred ca tu esti ipavel. daca sa zicem ca e bat si face un flic pe spate isi rupe toate oasele sau daca e supraponderal ii si vezi backflip.scuze marian5946.totusi trebuie sa ai destul muschi mai ales ca stree dance sa folosesc mult bratele dar si picioarele.cam o greutate medie.tu ce greutate ai? aaa si sa nu uit trebuie sa exersezi mult cum a zis si desteptul de ipavel

| marian5946 explică (pentru laur2000):

Am 61 de kg si 1.68m,grasime nu am pentru ca merg la sala, dar nu sujnt nici un pachet de muschi.