| xbugs a întrebat:

Cand fac flotari la paralele ma doare ceva pe clavicula.
Stiti de ce?

7 răspunsuri:
| NotSoClassyX a răspuns:

Esti sigur ca te doare clavicula, ci nu sternul? De obicei, cand sternul nu este dezvoltat complet, apare o durere deoarece acesta este un punct de presiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te doare mai degraba zona sternului. Probabil esti incepator si nu ai inca bine lucrata acea zona a pieptului. Si eu sunt incepator si resimt dureri in acea zona cand fac acest exercitiu la sala.

| Maleok a răspuns:

Frate daca te doare sternul bucura-te, in momentul ala se delateaza muschii si se fac mai mari se intind intr-un fel.Sunt in piele ta acum!

| xbugs explică (pentru Maleok):

E clavicula, cum se termina gatul pe clavicula simt ceva gen o intapatura

| xbugs explică (pentru anonim_4396):

E clavicula, nu sternu un fel de intepatura

| xbugs explică (pentru NotSoClassyX):

E clavicula, simt ceva gen o intapatura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru xbugs):

Imi pare rau atunci. Nu stiu sa te ajut. Consulta-te cu antrenorul de la tine de la sala.