| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care a fost cel mai bun BOXER al Tuturor T impurilor în opinia voastra dintre Mike Tyson Muhamed Alii si Rickyi Marchiano? Sau altul în opinia voastra?
Care credeți in opinia voastra ca e cel mai bun BOXER din LUMEin momentul actual? Eu zic TYSON FÜRY!

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In zilele lui bune mike tyson ar fi maturat cu multi dintre campionii actuali si cei dinaintea lui pe jos.
putini stiu istoria lui si problemele lui cu drogurile fapt ce a dus la decaderea lui, dar cum a boxat el la 20-21 de ani nu a mai facut-o nimeni nici macar ali.
Dar nu putem compara cred campioni din perioade atat de diferite, boxeri buni au fost si mike tyson in perioada lui iar in celelalte perioade mai vechi : ali, foreman, Joe Frazier.
Asta cu care a fost mai tare si care a fost mai moale e o copilarie.
Un fel de van damme vs chuck norris sau batman vs superman

| siriusblack98 a răspuns:

Tyson e norocos daca intra in top 20 cei mai buni din toate punctele de vedere. Au fost altii mai buni carora nu li s-a facut atata reclama din cauza faptului ca erau mult prea ''basic''. Tyson are un renume pentru ca facea spectacol incalcand regulamentul si neavand onoare pentru sport. Daca ar fi sa pun banii pe cineva, i-as pune pe Muhammad Ali.

| Werrich a răspuns:

Lucian Bute, Leonard Doroftei

| AnastasiaK a răspuns:

Muhammad Ali*
Rocky Marciano*
Tyson Fury*

Tu i-ai urmarit macar pe oamenii astia sau ai auzit numele pe undeva si ai incercat sa intuiesti cum se scriu?

Dintre cei 3 mentionati de tine, il prefer pe Ali, iar Mike Tyson nu-mi explic ce cauta in comparatie cu ceilalti doi. Era mult mai relevant Holyfield...sau altii.

In rest, sa stii ca exista in box si alti luptatori in afara de grei, iar ăia in opinia mea sunt MULT mai spectaculosi. Ryan Garcia de exemplu.

| Pantagruel a răspuns (pentru AnastasiaK):

Problema lui Tyson nu a fost Holyfield. A fost Don King. As fi vrut sa vad intalnirea lor intr-o alta perioada.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Pantagruel):

Problema lui Tyson e ca a fost mai mult bataus si mai putin luptator.

| Pantagruel a răspuns (pentru AnastasiaK):

Toti avem dreptul la o parere. Dar, daca tu numesti cel mai tanar campion mondial la categoria grea "mai mult bataus". Tyson cu D'Amato in spate in continuare nu ar fi avut adversar, fie ei din trecut sau viitor.

Nu a fost sa fie, asa ca intr-adevar s-au evidentiat altii. Sanatate!

| AnastasiaK a răspuns (pentru Pantagruel):

Tot respectul pentru performanta lui Tyson (ca pentru el ca om n-am pic de respect), dar nu a batut niciun nume mare niciodata. Si da, il numesc mai mult bataus, iar la categoria grea crede-ma ca poti ajunge FOARTE DEPARTE cu bataia, ca acolo un pumn face diferenta si un "cap tare" iti castiga meciuri pe care le-ai fi pierdut. Un luptator, pe langa tehnica, mai are si onoare, demnitate, respect...cand lovesti dupa ce arbitrul zice stop sau iti musti adversarul, nu te poti numi decat bataus. Multi se lasa impresionati de multitudinea de KO-uri date, dar cand si practici sportul asta cam stii clar ca un KO in prima runda inseamna ori ca te-ai bagat la bataie si ai fost ala mai rezistent/ mai norocos ORI ca ai avut adversar slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

George foreman

| Bruno92 a răspuns:

Mike Tyson, in his prime.

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

și categoric Muhammad Ali.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Muhammad Ali

| Pantagruel a răspuns:

In prime time fiecare a fost foarte bun. Mi-au placut Roy Jones Jr. si Gerald Allen McClellan.