| Tsukuyomi6 a întrebat:

Care cereale au cele mai multe proteine? cel mai mult imi plac cele lion.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Unde are lion cereale? laughing.

cereale = ovaz, orz, grau, etc.

germenii de grau au cele mai multe proteine. cam 17/100g produs, dar sa fie GRAU, nu ciocolata cu 90% zahar

3 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Cerealele de fel nu contin proteina din zer, daca doresti masa musculara iti recomand sa cumper un borcan 1kg proteine sau batoane!

| Cosmin86 a răspuns (pentru BlacK_8915):

Zerul se gaseste in lapte. deci LOGIC ca nu gasesti in cereale.

Dar sunt alte proteine, nu e doar aia din zer, copil mic ce esti.

| patriciatimeea a răspuns:

Ovaz.