| cosminjuve a întrebat:

Care din uramatoarele posturi este mai slolicitant.Adica cine alearga cel mai mut dintre :fundasi centrali,fundasi laterali,mijlocasi central, mijlocasi laterali, atacanti!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mijlocaşii duc greul echipei, trebuie să facă şi faza de apărare şi faza de atac! Crăciun Fericit!

| MegaChrysos a răspuns:

Fundasii laterali happy Deci nu te baza pe postul asta sa joci daca ne-ai intrebat pe noi happy Mai bine te pui portarwinking HF happy

| LegionarulRoman a răspuns:

Tind sa cred ca mijlocasii laterali.

| cristiiiiiii a răspuns:

Mijlocasii laterali deoarece ei trebuie sa vina si in sprijinul apararii si in acelasi timp sa ajute si atacul cu centrari pentru atacanti

| XTreme00 a răspuns:

Mijlocasii laterali alearga foarte mult.De pe benzile lor pornesc foarte multe contra-atacuriDepinde si daca ai o echipa defensiva sau ofensiva, dar in general mijlocasii (laterali). Aloha.

| cosminjuve explică:

Eu sunt fundas lateral si uneori si mijlocasi lateral si alerg cel mai mult din echipa parerea mea.

| Man_Danny_1990 a răspuns:

Raspuns meu,la fel ca si al celorlalti,este :mijlocasul central,deoarece el sprijina si atacul, si defensiva in functie de tactica, dar el alearga cel mai mult din cauza sprijinului pe care trebuie sa-l ofere, dar oricum, in orice post ai fi in afara de portar tot trebuie sa alergi ca fiecare pozitite e importanta, sper ca am fost de ajutor!

| AndyAndreas a răspuns:

Eu cred ca fundasii laterali.Ei trebuie sa urce si sa coboare cam 75% din teren in continuu.De exemplu de multe ori o centrare vine din partea unui fundas lateral.Cum a ajuns el acolo? Prin fuga.Presupun ca e cel mai sollicitant happy