| goodofwar09 a întrebat:

La fotbal la atacanti,portari,mijlocasi, si fundasi ce le trebuie sa fie buni? de ex forta rezistenta etc.

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

E destul de tristut,daca nu ti-ai dat seama de asta pana acum. Portarii,la reflexe,plasament,viteza de reactie si coordonare intre ochi si membre,asta daca nu vor sa fie ceva gen Carlos,daca ti-l mai amintesti. Fundasii,la viteza,agresivitate - si nu zic ca trebuie sa fii neaparat un ciomagitor - joc aerian si coordonarea mingii. Mijlocasii,la inteligenta - si chiar iti trebuie,ca nu esti Tanase -, la capacitatea de vedea in ansamblu, pentru a fi eficienti la pase, viteza, la glezna fina si rezistenta.Adauga rezistenta si daca esti fundas pe flanc, pentru ca ai ari terenul daca ai mijlocas vitezist de flanc pe care trebuie sa-l tii.Atacantii,la forta,daca sunt impinsi, si la inaltime. Daca sunt normali, retrasi, viteza, coordonare buna si control al mingii exemplar. Mijlocasii de creatie trebuie sa aiba si ei ultimul detaliu pus la punct.

| Ciumpi35 a răspuns (pentru Decrepit):

Sunt de acord cu tine! ai foarte mare dreptatewinking

1 răspuns: