| BiuL a întrebat:

Care e treaba cu l-carnitina? E recomandata doar sportivilor de performanta sau si persoanelor care fac miscare fizica moderata, de exemplu alergari pentru a slabi?
Cum se ia l-carnitina si ce in forma este mai eficienta (lichida, pudra, pastile)?

Răspuns Câştigător
| blaablaablaaa a răspuns:

Nu sunt in domeniu, dar acest site te poate ajuta:
http://www.biciclistul.ro/2012/02/26/l-carnitina-slabesc-sau-imi-fac-rau/
Succes.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BiuL explică (pentru deundecumpar):

NU am spus ca acest supliment ARDE GRASIMEA, si nici macar producatorii nu au spus asta.
Ti se pare ca eu am nevoie sa slabesc 45 de kg sau sa slabesc in general? Stiu si eu sa mananc draga sanatos,
Pastilutele magice... l-carnitina nu e ceva medicament de slabit e si recomandata chiar de medici in diferite situatii! Te rog pe viitor raspunde-mi la intrebare, daca stii, daca nu abtine-te. Daca voiam un regim sau mai stiu eu ceva, puneam intrebarea in felul acela, multumesc oricum.

| BiuL explică (pentru blaablaablaaa):

Multumesc!