| almaz a întrebat:

Ca incepator >= l-carnitina (pastile) + multi vitamin (pastile) + pudra proteica este ok? Doar astea 3

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Asa incepe chinul rinichilor tai... insa pentru o viata mai scurta, da, e ok.

| Kuroo a răspuns:

Te duci la un concurs de alergat si vrei sa iei locul 1 in 3 minute? E suficient sa iei una dintre cele trei, toate au cam aceleasi substante.

| 17Ioana a răspuns:

Banuiesc a mergi la sala, inainte sa iei suplimente documenteaza-te tot ce iei tu iti distruce rinichii si ficatul! Chiar ai nevoie de ele? Mai bine ai o alimentatie sanatoasa, mananci fara paine - dulciuri - prajeli, si ai rezultate mai bune, maxim bagi niste proteine. Dar atat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 17Ioana):

Mai degraba o creatina decat proteine... creatina e mai greu de luat din alimentatie ( gen tu poti sa mananci 2-3 kg de carne pe zi? ).

Ia incearca intr-o zi sa mananci 4 piepti de pui + 26 de copane. Apoi sa repeti asta timp de 2 ani. POTI?

| 17Ioana a răspuns (pentru Cosmin86):

Baietas, ce spui tu, piept de pui si copane sunt foarte bogate in PROTEINE! Pentru a face masa musculata si pentru a slabi in acelasi timp, ai nevoie de proteine nu de creatina. Pipeptul de pui are 29gr proteina pura / 100 gr pui. Creatina retine apa in muschi si te umfli si ea doar iti da energie cand nu mai poti, cand faci antrenamente la capacitate maxima, 95-100%. Fiind incepeator, crezi ca poate face un antrenament la capacitate maxima?
Documenteaza-te inainte sa dai raspunsuri aiurea, mai ales cand ii pune sanatatea in pericol.
El nu face performanta din asta, sa manance 26 de copane pe zi, nu este culturist. Citeste aici ce este creatina si la ce ajuta http://www.culturism.ro/vedete/adevarul-despre-creatina.html
Succes in mancarea celor 30 de pui intregi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 17Ioana):

Creatina ajuta si la recuperare + multe altele, gen mareste sinteza proteinelor.

Legat de "baietas"... intamplator fac sala de peste 10 ani ( inclusiv competitional ).

"Pentru a face masa musculata si pentru a slabi in acelasi timp", serios? Faci masa musculara si slabesti in acelasi timp? laughing))))

Esti amuzanta happy

| 17Ioana a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa sunt eu

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Destule! happy