| alexandra118932 a întrebat:

Care este diferenta dintre proba sportiva si norma de control?

2 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

Mie nu imi place sportulwinking
Pentru mine sunt identice=)

| Aditu94 a răspuns:

Buna,diferenta este de la cer la pamant, anume ca :
- Proba sportiva consta in a fii evaluata la capacitatile motrice incatrandu-te intr-un barem de timp, contra-cronometru a unui traseu de obstacole si a evalua cat bine te descurci.
- Norma de control reprezit o evaluare a elevului de catre profesor, in ce priveste activitatile din timpul orelor de educatie fizica predate :o alergare, cateva flotari, geno-flexiuni, sarituri de pe loc a unei distante impuse de barem, mici chestii entru a va oferii un calificativ.