| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferenta intre Peluza si Tribune pe Național Arena?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe un stadion de fotbal publicul stă in 2 tribune si 2 peluze. Tribunele sunt partile laterale ale stadionului, paralele cu tusa terenului, in timp ce peluzele sunt partile semicerc din spatele portilor.

| Drimmero a răspuns:

Peluza se afla in spatele portii, iar tribunele sunt segmentele alea laterale, peluza are farmecul ei, deoarece acolo se strange de obicei galeria unei echipe, e si mai vizibila in fata camerelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peluzele sunt alea din spatele porților