| rxoel a întrebat:

Care este ora recomandata pentru a face exercitii fizice? Dimineata, inainte de micul dejun sau dupa amiaza?

Răspuns Câştigător
| Stefantar a răspuns:

Între orele 14:00 și 18:00, temperatura corpului dumneavoastră este cea mai ridicată. Acest lucru poate însemna că veți face exerciții în timpul intervalului de timp în care corpul dvs. este cel mai pregătit, ceea ce ar putea fi cel mai eficient moment al zilei pentru a vă antrena.

6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Dimineata
seara NU se recomanda, sportul elibereaza endorfine care nu or sa te lase sa dormi

| Violleta2022 a răspuns:

Toate studiile spun ca dimineata arderile sunt mai rapide, deoarece corpul este odihnit si faci exercitiile mai intens.
Totusi, ciclul tau circadian iti poate spune cand este cel mai bine pentru tine, sa exersezi:
https://doc.ro/......ecialistii

| aleee5262 a răspuns:

Dimineata sau dupa micul dejun. O sa iti dea energie pentru tot parcursul zilei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ora la care te poți ține de ele.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Stefantar):

14:00-18:00 după ce fus orar? Pentru un prieten întreb laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineața, pentru încălzire.