| efimash a întrebat:

Dimineata cind fac exercitii trebuie sa le fac inainte de a lua micul dejun?

5 răspunsuri:
| คиค a răspuns:

Desigur. Daca faci exercitii fizice atunci cand ai stomacul plin, ai ocazia sa dai p' afara ce ai mancat.

| traficanta a răspuns:

Da, asa ar trebui, dar sa nu faci foarte multe si foarte grele, pentru ca tu nu ai energia necesara, ca nu ai mancat.Mai bine faci niste exercitii usoare de intindere si mai faci altele pe parcursul zilei.

| Butsilee a răspuns:

Normal si logic da, inainte happy
Gandeste logic laughing
Te scoli mananci-->pui calorii--->faci exercitii--->dai caloriile jos thinking si revii la greutatea pe care o aveai inainte. Dar depinde si ce mananci
Si micul dejun, mai ales vara fructe si legumewinking

| sasha a răspuns:

E bine dupa micul dejun, pentru ca de ingrasat te ingrasi daca lasi mancare sa se asesze adica cum fac majoritate ca stau dupa ce mananca jum de ora in pat, nu e bine, dupa ce mananci micul dejun, faci exercitiile apoi din cauza exercitiilor o sa ai pofta de mancare insa nu manca si bea apa plata cat cuprinde 'winking

| emy a răspuns:

Cam da.Bine,poti sa le faci si dupa micul dejun, dar sa nu treaca mai putin de o ora, caci ti se face rau(poti sa faci si indigestie). O fosta colega a mea de liceu, a mancat un pic inainte de ora de sport, iar dupa ce a facut un pic de sport, i s-a facut rau.
Dupa ce mananci, inainte de a face exercitiile, plimba-te 15-20 de minute prin casa.De fapt, asa trebuie sa facem dupa fiecare masa, deoarece, in acest fel, digestia se face mai usor.