Întrebare recomandată | SUDSteaua1947 a întrebat:

Care este peluza nord a stelei de pe Stadionul National? Peluza 1 sau Peluza 2? Am luat bilete la meciul cu Tbilisi la Peluza 1, care stiam ca e peluza Nord pentru ca voiam sa fiu in galeria aia mai numeroasa si m-am trezit inconjurati de suporteri cu tricouri negre pe care scria PELUZA SUD.Cand am iesit din stadion m-am uitat pe plasmele de pe pereti si scria clar ca peluza 1 este in nord dar acolo erau suporteri din peluza sud iar pe partea opusa(Peluza 2) era un banner mare cu PELUZA NORD.Si acum nu mai stiu unde sa imi iau biletelaughing))))).Dau funda, bineinteles cui ma lamureste.

Răspuns Câştigător
| CaTa_CaTa_1996 a răspuns:

Pai peluzele sunt exact invers, pe Ghencea peluza nord este la peluza 1, si peluza sud la peluza 2.pe National Arena este exact invershappy

| SUDSteaua1947 explică (pentru CaTa_CaTa_1996):

Deci sa inteleg ca daca imi iau bilete la peluza II sud pe National Arena ajung cu galeria peluzei nord, nu?

| CaTa_CaTa_1996 a răspuns (pentru SUDSteaua1947):

Exact!