| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt mancarurile care ingrasa cel mai mult si au si vitemine (Vreau sa ma incras)?

Răspuns Câştigător
| alllexxx a răspuns:

In general carnea ( de porc in special, e bogata in grasimi; combinata cu carnea de vita, e bogata in fier). ti-as recomanda carnea de peste dar nu te ajuta la ingrasat in schimb e foarte buna pentru vitaminele care le are...

10 răspunsuri:
| FinalFire a răspuns:

Mancaruri grase sunt carnea rosie,carnea grasa si ciocolata.
Ciocolata are cel mai ridicat numar de calorii, insa sa nu mananci in exces, nu sunt sanatoase.

| annkaa a răspuns:

Mananca saormas si muuulte dulciuri, sigur o sa te ingrasi daca mananci mai multe zilehappybafta la ingrasatwinkingv-am pupat:*

| ZoZoHeart a răspuns:

Avocado -2500/per kg
Salam de vara -298 calorii /100 g.(15 proteine)
Peste Cod-309 calorii /100 g.(24 proteine)
Alune-589 calorii/100 g. (26 proteine)

| psiHopixia a răspuns:

Balex tu de unde esti ma? laughing Mananca la ore fixe, dimineata mananca mult, la amiaza 2 feluri si seara ceva consistent gen: paine multa, fainoase, sosuri etchappy

| qDr0g a răspuns:

Carne de porc\sunca porc\salam.etc. produse din carne.peste nu ingrasa.

| myssu a răspuns:

Si eu vreau!crying

| Happy_1550 a răspuns:

Sfat daca vrei sa te ingrasi manaca peste si ia multe vitamine. Incearca sa stai la aer curat si sa faci sport. fundita?

| ancaa97 a răspuns:

Untul,alimentele prajite, chips-urile din cartofi, dulciurile,

| julia_2276 a răspuns:

Eu iti spun doar CATEVA chiesti care ingrasa:fructe:banane,mancare:mici(mititei),porc,frigarui...,desert:croasante, prajituri, acadele...cam ATAT

| horisirb a răspuns:

TU nu vrei sa te ingrasi, adica nu sugerez. poate cineva te indeamna. mai bine te-ai pune pe un sport si o dieta bogata in carbohidrati si proteine. si grasimi esentiale, in nici un caz chipsuri si prostii, ci alune, nuci, pste, curcan, porc, avocado, cam atat. dar nu cred ca ai vrea sa fii gras