| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt toate artele martiale? dar cele mai bune?

2 răspunsuri:
| RoseQueen a răspuns:

Ok,sunt de acord cu muay tai sau kyokushin,poti insa opta si pentru ceva mai vechi precum karate,judo, thai chy, ceva obisnuit.In Japonia se practica, doar de catre ninja in vechime un tip foarte complicat si ciudat de arte martiale, interzis acum pentru ca e prea periculos.Era ceva de genul Kinpoutakon sau Kinpoutakado, nu mai sunt sigura.Incercasem ceva si eu.Era o figura mai aiurea de 3 ori roata,saritura in aer urmata de rostogolire, salt, roata si aterizare in maini. Lovitura era cu piciorul drept si trebuia aplicata foarte tare.Eu era sa-mi luxez incheietura, dar tot am incercat a doua oare.

| hailaoi a răspuns:

Nu stiu care sunt toate artele martiale, presupun ca sunt foarte multe, dar muay thai-ul este foarte bun sau kyokushin-ul