| FaraNumePls a întrebat:

Cate minute faci din Giurgiu până în Căciulata-Calimanesti? Așa cu aproximatie

Răspuns Câştigător
| Hypermoon a răspuns:

3-4 Ore cu mașina personală, depinde de trafic și ce traseu alegi.
Distanta intre Giurgiu si Calimanesti Caciulata

cu masina
Distanta rutiera: 251 km (156 mi)
Durata calatoriei: 3 ore 3 min
Viteza medie:
82.3
82.3km/h (51.1mi/h)

| Hypermoon a răspuns (pentru Hypermoon):

Am uitat să îți pun site-ul uite-l aici :
http://distante-rutiere.turism-zone.ro/......51081.html

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Hypermoon):

Poate noaptea sa scoata timpii astia. In Romania viteza medie de deplasare este de 50 km/h.

| Hypermoon a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

1.Hater, eu i-am răspuns persoanei care a pus întrebarea, acutomat dacă ești fan RATB gen tu normal că faci 8 ore.
2. Dacă tot vrei să faci ceva de genu HATE ai funcția de Raportează/ Evaluează.
3. O zi faină.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Hypermoon):

Fara suparare dar esti un dobitoc. Ce-ti zic eu si ce intelegi tu.

| cristi202 a răspuns (pentru Hypermoon):

Ca unul care a circulat prin tara cu masina, pot spune ca 250 de km ii faci in 4-5 ore, nicidecum in 3, 3 ore. Doar o singura data am reusit sa fac distanta Timisoara - Bucuresti, 560 de km, in 7 ore, deci mers cu 80 de km la ora, ceea ce ar fi 3, 1 ore la 250 de km, dar atunci era simbata, deci circulatie mai slaba, si mergeam cu un sofer profesionist, pe care l-am admirat pentru modul in care conducea, si care se grabea sa ajunga acasa in Bucuresti ca echipa lui favorita de fotbal avea meci.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pai depinde de mijlocul de transport.
Cu masina, ti s-a zis deja.
Cu trenul, e mai dificil, ca trebuie sa schimbi. Ai minim cinci ore de mers, depinde ora de plecare, de legaturi si de trenuri. Dar te poti interesa aici - http://www.mersultrenurilorcfr.ro/imtif/rute.aspx?lng=ro
Cu bicicleta, daca ai una bunicica si picioare bune, doua zile. Altfel, fara nitel antrenament la asta, chiar si 3 zile. :)
Iar pe jos, te-ai incumeta oare?, cam o saptamana. :)
Asta daca nu ai elicopter personal, ca sa ajungi in aproximativ o ora. :)

| alessia5158 a răspuns:

Foloseste-te de harta interactiva din link : http://pe-harta.ro/distante-rutiere.html

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am inteles! Vrei ca traseul sa treaca prin Calimanesti? "Calimanesti-Caciulata" nu exista! Ti-am facut traseul asa dar poti s-o faci si tu pe unde vrei: http://distanta.ro/......lata-mures