| alexx102428 a întrebat:

Cati bani câștiga castigatoarele UEL, UCL si castigatoarea Cupei României din acest sezon 2017 2018?

2 răspunsuri:
| Leatherleader a răspuns:

Castigatoarea Cupei Romaniei primeste maxim 700.000 euro. Fata de anii trecuti in care castiga maxim 300.000 de euro.
Castigatoarea Ligii Campionilor va primi un cec in valoare de 15 milioane de € in timp ce pierzatoarea 11 milioane de €.
Dar daca calculam ce castiga pe tot parcursul competitiei suma poate ajunge pe la 60 milioane de €. Pentru ca daca iesi din grupe primesti o suma de bani, ajungi in sferturi, semifinale primesti alti bani. Ma rog ai inteles care e ideea. Iar in Europa League castigurile sunt aproape pe jumatatea celor din Liga.

Răspuns utilizator avertizat