| Kl0d a întrebat:

Cati km/h poate alerga un om?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Campionul mondial la 100 m, Usain Bolt, a alergat in cursa de record cu cca 37, 578 km/h. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Vreo 10-14 km/h.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Maxim 36 km/h adica 10 metri pe secunda

| darkglass a răspuns:

Depinde de antrenament, nu cred ca exista o limita

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

44.72 km/h

http://www.antena3.ro/......78174.html

| Naiky3Run4 a răspuns:

Pai omul poate sa alerge sa zic asa cat poate, daca te antrenezi o sa reusesti sa alergi din ce in ce mai tare.Iar cel mai rapid om din lume :37 km/h. :
http://old.cotidianul.ro/cel_mai_rapid_om_din_lume_37_km_ora-47375.html

Sper ca ti-am fost de folos! Funda?

| little4angel a răspuns:

| Costa1 a răspuns:

Tu cred ca 10 un campion 20

| sNaK333 a răspuns:

Salut! M-am uitat o data la Human Body-Ultimate Machine pe Discovery si un politist aflat la locul unui incendiu, era pe cale sa fie ars, dar sperietura l-a facut sa alerge cu viteza unui cal de curse: cca 47-48 km/h
Funda?

| KristianBran20 a răspuns:

Un om poate alerga aproximativ sau maxim 15-20 km/h

| Sima_Florin_1997 a răspuns:

Eu am alergat 25 de km intro ora si n-am avut nimica

| ȘtefanUltraManOmen a răspuns:

Viteza medie este de 6.5m/s - 9m/s dacă ești atlet, mai mult de 15m/s