| cosmin986522 a întrebat:

Cu cati km/h poate alerga un om care nu face atletism? 30 e bine?

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sa te vad eu pe tine alergand cu 30 km/h rolling on the floor))))

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Un om care nu face atletism, dar are viteza cred ca se incadreaza intre 28 si 36 km/h
e doar parerea mea

| Ibrahimovic a răspuns:

Mda.ceilalti au spus ca e imposibil sa alergi cu 30km/h, dar nu prea cred ca e chiar asa.
Usain Bolt (cel mai rapid om de pe planeta) alearga cu 37-38 km/h.
De aceea tind sa cred ca s-ar putea alerga cu o viteza de 25-30km/h, chiar de catre o persoana ce nu practica sport.

| Guti14Haz a răspuns:

Nu cred ca mai mult de 15 - 20km/h.

| Hinata1999 a răspuns:

In general un om matur poate sa se încadreze intre 30-35 de km/h. In cazul in care acesta se antrenează serios poate ajunge chiar si la 42 de km/h, mă refer la persoane care fac atletism asa cum ai spus si tu si au un regim extrem de strict.
Dupa părerea mea este destul de bine sa poti atinge 30 de km/h. Daca vrei sa iti cresti viteza trebuie sa alergi regulat dar ti-am spus deja ca este destul de bine.
Sper ca te-am ajutat.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Hinata1999):

Nu a alergat nimeni vreodata cu 42 km/h!
Vorbesti de pe pereti! tonguewinkingwinking

| Dar1a a răspuns:

Scuza-ma dar cred nu ai citit regulamentul care spune clar ca nu ai voie sa folosesti TPU-ul pentru efectuarea temelor.

| Hinata1999 a răspuns (pentru Dar1a):

Scuza-ma dar nu cred ca ai citit prea bine intrebarea.
Data viitoare te rog sa fi mai atent/a.
O zi buna.

| Stanemir_Ady_2000 a răspuns:

Bai pe bune 30... ma mir ca nu ai zis 120 wtf esti om nu masina