| Fuji15 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa reusesc sa excelez la volei? Va rog sfaturi am nevoie ca sa devin si mai buna happy.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) Miscarile fixe, cum sunt atacul (la care ai desigur nevoie de un ridicator daca esti tragatoare, sau tragator ca sa ii pasezi ca si ridicatoare), serviciul, preluarile (la fel, ai nevoie de cineva care sa iti serveasca mingile), plonjoanele (of, cit le uram eu la inceput cind faceam volei de performanta!), exerseaza-le cit mai mult, doar asa vei invata si vei deveni mai buna ca si jucatoare, insa totodata, nu uita ca voleiul e joc de echipa, si trebuie sa exersezi cit mai mult jucind impreuna cu altii (altele), daca il faci de performanta, sti si tu ca e vorba de pozitionarea in teren, de acoperire a zonelor goale, de schimbarile dintre coechipieri. Doar cind le vei stapini pe toate bine, vei fi o foarte buna jucatoare de volei.
Iar daca ai cu cine sa joci, si esti din Bucuresti, mi-ar place sa mai joc si eu din cind in cind, nu am mai jucat de mult, si imi place enorm voleiul.

1 răspuns:
| LION007 a răspuns:

Salut! Ai nevoie de mult antrenament si vointa! Cand incepi un joc trebuie sa gandesti pozitiv!