| Deszire a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa devin dermatolog la ce trebuie sa excelez ce liceu ce facultate trebuie sa urmez

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Liceul nu conteaza, insa daca vei fi la un profil de real cum ar fi stiinte ale naturii iti va fi mai usor pe viitor pentru ca faci mai multe ore de biologie, chimie. Iar pentru a deveni dermatolog trebuie sa faci facultatea de medicina.

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.Numai bine si nu renunta la ceea ce iti doresti sa devii.

| SaraAldi a răspuns:

Buna, si eu ma gandesc sa dau la medicina.De aceea optez la liceu(anul acesta) la profilul de stiinte ale naturii(bio-chimie) ca sa ma ajute la facultatea de medicina, unde se da un examen de admitere, in special la bio (am cautat pe net informatii). Dupa facultatea de medicina, care dureaza 6 ani trebuie sa faci si specializare, cum iti doresti tu, dermatologia. Funda?

| cristianorudi7 a răspuns:

Krd ca trebuie un liceu cu profil uman apoi sa urmezi facultatea de medicina. stuudiile dureaza 6 ani. trebuie sa te informezi

funda

| Cezar a răspuns:

Liceu sanitar!

| Cherisheverything a răspuns:

Buna. Cred ca liceu cu profil real, stiinte ale naturii. Apoi medicina.