| billyșorr a întrebat:

Ce as putea sa devin daca urmez facultatea de educație fizică și sport? Ce ar trebui sa urmez pentru a deveni ceva legat de fotbal( antrenor, manager, arbitru etc)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FlorentinaSandu a răspuns:

Buna seara, dacă termini facultatea de sport cel mai sigur poți deveni profesor de sport o meserie frumoasa, și bănoasă pot spune dacă faci "meditați" in timpul liber cu tineri care vor sa dea la academia de poliție, cu asta se ocupa majoritatea profesorilor de sport. Dacă vrei sa devi antrenor, arbitru, se face scoala de antrenori din Bucuresti in care ai de dat 4 licențe si după poți practica pe baza diplomei primite. Mult succes, faci alegeri foarte bune mai alesu dacă ești pasionat de asta o sa îți fie floare la ureche. Bafta multă. O seara buna.