Întrebare recomandată | LaurC a întrebat:

Ce bicicletă aș putea să-mi cumpăr, deși sunt începătoare și habar n-am să merg pe ea.
Îmi recomandați ceva anume?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poti invata pe orice bicicleta, dar cauta sa fie de dama, fara cadru superior intre sa si coarne.S-o poti folosi si in fusta sau rochie.Si inveti si mai usor sa mergi.

11 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Ia-ti una de camera, medicinala.
pe aia poti merge cu siguranta, chiar daca stai pe loc.

| LaurC explică (pentru zdrangoi):

Eu nu vreau sa stau pe loc straight face

| zdrangoi a răspuns (pentru LaurC):

A fost o gluma.
Orice bicicleta este buna.
Trebuie insa sa te ajute cineva pana stapanesti bine echilibrul.
Sau chiar poti incerca cu niste rotite ajutatoare, ca la bicicletele pentru cei foarte mici.
Oricum succes!

| LaurC explică (pentru zdrangoi):

Da, mi-am dat seama.
Si merci, insa presupun ca ma voi duce intr-un loc super izolat, sa nu ma vada nimeni cand invat sa merg pe bicicleta laughing

| stlucian a răspuns:

In functie de varsta si inaltimae ta as putea sa-ti recomand cateva doar la mers prin oras poate(s-au vrei mai mult?)
http://www.sportaddict.ro/....../biciclete
mai jos mai mari

| LaurC explică (pentru stlucian):

Am 1,70, 15 ani.
Vreau doar pentru mers in oras, nothing further.

| ion933 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Mountain bike eeee foarte buna si prin oras am avut si eu si mam bucurat de ia in fiecare zii

| Chompy a răspuns:

Un BMX inveti repede sa mergi pe ea deoarece nu este foarte mare si baietii sunt impresionati de o fata extrema

| crisscristina a răspuns:

Eu am o bicicleta tot pentru incepatori si se numeste junior bike nu este de loc mica si cred ca poti merge cu siguranta bine pe ea.Eu am invatat repede! succes

| Visivlad a răspuns:

Mountain bike