| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce Echipe Naționale de fotbal credeți ca se vor înfrunta pentru un loc în Sferturile de Finala la EURO 2020. Ma refer Sfertul de Finala ce are loc pe data de 28 06 2021 pe Național Arena. Am văzut locul 1 din Grupa F cu locul 1/2/3 din Grupele A B sau C? Cum se face împerecherea sa se afle cine cu cine joaca? FUNDA!

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pe 28 se joaca optimile, sferturile de care zici tu sunt mai tarziu, la Bucuresti optimile sunt asa: Castigatorul grupei F vs echipa de pe locul 3 cu cele mai multe puncte dintre grupele A, B, C. Ar veni ipotetic asa: Franta/Germania/Portugalia (oricare din astea 3 pot castiga grupa dar tind sa cred ca Franta o va castiga) vs cea mai buna de pe locul 3 dintre grupele astea 3, e greu de zis cine va fi pentru ca sunt echipe imprezibile, mai ales ca e greu de ales. E un sistem ciudat, o imperechere atipica. Sferturile sunt si mai greu de prezis, asteapta sa se joace meciurile.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Drimmero):

Mergi la meciurile de pe Arena Nationala de la EURO2020?

| Drimmero a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Nu, biletele deja s-au dat de 1 an, mi-ar fi placut sa vad un meci de genul