| anonim_4396 a întrebat:

Ce este masa musculara?

Răspuns Câştigător
| FitMonkey a răspuns:

Fibra+grasime

7 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Totalitatea de mushchi in organizm, mai pe scurt carnea pe care o ai pe tine

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Totalitatea muschilor de pe corp

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Daca ai fost dintotdeauna un barbat slab, din punct de vedere al greutatii corporale, nu inseamna ca trebuie sa ramai asa. Poti sa construiesti masa musculara, pentru a te simti mai bine in pielea ta (in cazul in care ai vreun complex).

Iar avantajul este ca nivelul de grasime din corpul tau este destul de mic, astfel ca atunci cand vei incepe sa pui ceva muschi pe tine vei obtine o infatisare atletica.

Potrivit Askmen, iata cateva sfaturi care te pot ajuta in acest sens (de la un barbat slab care a reusit sa ajunga mai musculos).

1. Ia suplimente

Din alimentatie iti poti lua toti nutrientii si toate vitaminele si mineralele de care ai nevoie, insa, daca incerci sa maresti masa musculara intr-o masura semnificativa si faci exercitii la un nivel care te goleste constant de energie, atunci ai nevoie si de suplimente.

Pentru a mari cantitatea de proteine ingerata, pudra de proteine este o sursa importanta. Iar daca vrei o pudra care sa nu tulbure tractul digestiv, asa cum se intampla de regula, alege una care sa nu aiba soia adaugata sau porumb, care sa fie fara indulcitori artificiali si cu enzime digestive sau probiotice.

| DaSuntAnonima a răspuns:

Ce curiozitati ai la ora astalaughing

| vipera12 a răspuns:

Toti muschii din organism