| gfghr a întrebat:

Ce este un offside in fotbal.

Răspuns Câştigător
| AndreiFIFAPriceputu a răspuns:

Un offside in fotbal este o pozitie neregulamentara a unui jucator in atac. Daca jucatorul trece du ultimul aparator inainte ca jucatorul care-i paseaza sa dea drumul la minge, atunci este offside. Sper sa intelegi. Daca da, funda! Multumesc!

3 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Ofsaid_(fotbal) Daca incercam sa-ti explic cu cuvintele mele nu intelegeai mare lucru

| davidrcv a răspuns:

Daca un atacant (sau orice jucator)primeste o pasa de la un coleg iar el este in fata ultimui aparator este offside.

| Franck10 a răspuns:

Eu sunt specialist in fotbal. Offside inseamna cand esti atacant si stai in fata futuro jucatorilor adversi.Pe scurt daca esti cel mai aproape de portar annunci esti in offside