| Chitaila a întrebat:

Ce exercitii ar trebui sa fac ca sa am si eu patratele?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Antrenament corect pentru abdomen, macar 3 exercitii a cate 4 serii fiecare ( de preferinta cu greutati ) : abdomene, crunch si ridicari de picioare ( pentru zona inferioara a abdomenului )

Bagi si cardio ( alergat, inot, bicicleta, etc. ), pentru arderea grasimii.

Si sa ai o dieta bogata in proteine si saraca in grasimi si carbohidrati.

Cu toate astea combinate obtii ce-ti doresti.

Ah da, abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori / saptamana, antrenament intens, cu pauze 90-120 de secunde intre serii sa obtii pompare maxima. Muschii se dezvolta in perioada de odihna, NU cand ii lucrezi.

13 răspunsuri:
| iuliacarina a răspuns:

Multe,multe,multe,multe,multe,multe,multe,multe,multe,multe,multe, abdomene.

| FlorinDGF a răspuns:

Abdomene

| AlinaAlynutza a răspuns:

Legat de abdomene, poti sa faci 2-3-4 serii. Numarul de repetari il stabilesti tu, tu iti cunosti limitele.
Apropo, vezi ca abdomenele simple nu lucreaza chiar toti muschii abdominali. Ii lucreaza pe cei drepti. Pentru muschi abdominali oblici, sunt exercitii mai eficiente. Abdomenele ajuta, insa nu vei ajunge sa iti vezi patratelele doar cu abdomene. E nevoie si de cardio.
http://www.youtube.com/watch?v=JImDdanWy94

| Skizzo123 a răspuns:

Iti zic eu ca abdomene sau bricege. Bricegele sunt ca abdomenele doar ca ridici si mainile si picioarele in acelasi timp(sunt mai grele) dar daca faci abdomene in 2 luni o sa ai dar sa faci cate 50 pe zi la inceput dupa aia incepi cu 60 si... SUCCES!

| Chitaila explică (pentru iuliacarina):

C-am multe nu? laughing

| AlinaAlynutza a răspuns:

Abdomenele ajuta, insa nu vei ajunge sa iti vezi patratelele doar cu abdomene. E nevoie si de cardio. Legat de abdomene, poti sa faci 2-3-4 serii. Numarul de repetari il stabilesti tu, tu iti cunosti limitele.
Apropo, vezi ca abdomenele simple nu lucreaza chiar toti muschii abdominali. Ii lucreaza pe cei drepti. Pentru muschi abdominali oblici, sunt exercitii mai eficiente.
http://www.youtube.com/watch?v=JImDdanWy94

| Crucified a răspuns:

AbDoMeNe

| michael5813 a răspuns:

In primul rand trebuie' sa faci adunarea si scaderea continuind cu inmultirea si impartirea! astfel cu timpul vei ajunge la performanta de a face exercitii de algebra! patratelele le vei obtine decupand foi din caietul de mate '! am glumit desigur! cred ca abdomenele sunt cele mai indicate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridicari la patratwinking

| ombladon a răspuns:

Alea de matematica...o sa ai mii de patratele...

| Mihaii00 a răspuns:

Abdomene...vreo 50 pe zi si vei face intr-o luna sau 2

| Cosmin86 a răspuns (pentru iuliacarina):

Sfat de copil mic, mai documenteaza-te happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihaii00):

Alt copil mic laughing