| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa fac ca sa scap de vergeturi?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu scapi dar eventual se mai amelioreaza. Orice fel de miscare este buna.

| K0sti a răspuns:

Nu scapi, doar le poti atenua! http://www.eva.ro/......16183.html

| peperonies a răspuns:

Vergeturile sunt cicatrici, nu poti sa scapi de ele fara operatie estetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scapi de ele.
Vara se bronzeaza si nu se vad asa rau.
Apar de la cresterea\scaderea brusca in greutate.
Maseaza zona cu vergeturile cu ulei de corp, creme hidratante si se strang, nu mult, dar o fac.
Am avut si eu o vergeturica pe picior, am numit-o Mia, dar a disparut, nu stiu cum sau de ce laughing.

| SweetGirl1303 a răspuns:

Draga mea pentru a preveni aparitia vergeturilor, care e un cosmar pentru noi femeile trebuie sa alergam, sa mancam sanatos fructe, legume, fara prajeluri... si putem folosi si o crema pentru vergituri de la gerovital e foarte buna... Mult succes :*

| Ciupercovici a răspuns:

Buna Andreea!
Si eu ma lupt cu problema asta, foloseste crema de corp dupa fiecare dus, deoarece crema ajuta pielea sa fie elastica si in felul asta poti preveni alte apartii a vergeturilor si mai mult in timp daca nu sunt foarte mari vergeturile vor disparea.
Nu exista exercitii pentru disparitia vergeturilor, dar daca mananci corespunzator si alergi de 3 ori pe saptamana cu un minimum de exercitii vei putea preveni aparitia vergeturilor si mai mult vei tonifia musculatura corpului si vei arata frumos si interior si exterior.
O zi Frumoasa!