| ShockER a întrebat:

Ce imi recomandati pentru Abdomen si Picioare(Gambe,"PULPE")
Si o dieta.de 3 -4 zile?
Vreau sa fac cat mai repede exercitiile

Răspuns Câştigător
| MiniEmoTion a răspuns:

Pentru picioare :
- jogging.
- mers pe bicicleta.
- genoflexiuni

Pentru abdomen :
- abdomene.
- cura de slabire
Dieta
Ziua 1
Mic dejun: o cana de ceai negru indulcit cu o lingurita de miere de salcam, o felie de paine integrala (20 g) prajita sau nu, 50 g urda nesarata;
Gustare: o cana de ceai verde neindulcit, sucul dintr-o lamaie mica;
Pranz: salata din: o salata verde, 20 g boabe de porumb din conserva sau congelate, un borcan de iaurt 1, 5% grasime (125 g), 1 lingurita ulei de masline, o lingurita de otet balsamic, 30 g boabe de fasole alba sau rosie fierte. Se sareaza dupa gust si se pot adauga 2-3 catei de usuturoi;
Gustare: 100 ml lapte 1, 5% grasime, 4-5 migdale crude;
Seara: supa-crema de radacinoase (200 ml) (morocovi, pastarnac, telina, ceapa fierte si mixate, la care se adauga condimente dupa gust si o lingurita de ulei de masline).

Ziua 2
Mic dejun: o cana de ceai de ghimbir indulcit cu miere, 100 g branza de vaci degresata, amestecata cu 10 mieji de nuca taiati marunt;
Gustare: o banana;
Pranz: omleta din 5 albusuri, salata de varza murata cu o lingura de ulei de masline, 50 g linte;
Gustare: 4 cuburi de ciocolata amaruie (20 g);
Seara: supa limpede de legume cu crutoane (crutoane 20 g, brunificate in o lingurita de ulei de floarea-soarelui) si 50 ml iaurt 1, 5% grasime.

Ziua 3
Mic dejun: 175 ml lapte 1, 5% grasime, 2 linguri muesli neindulcit;
Gustare: un gref rosu;
Pranz: 100 g paste (cantarite fierte) + 20 g telemea de vaca si 20 g sos de rosii;
Gustare: o cana de ceai verde neindulcit, 5-6 migdale crude;
Seara: 50 g branza de vaci degresata, frecata cu un galbenus si cu seminte de in si chimen zdrobite anterior, un gogosar rosu, o cana de ceai de anason si sunatoare.

Ziua 4
Mic dejun: un ou fiert moale, o felie de paine integrala (20 g), o cana de ceai negru indulcit cu miere de tei;
Gustare: 2-3 caise uscate, 3 curmale;
Pranz: 250 g piure de spanac (fara smantana), un burger de soia (100 g);
Gustare: o cana de ceai de ghimbir + sucul de la o lamaie mica;
Seara: 200 g cottage cheese, o rosie de dimensiuni medii, 1 cana de ceai.Nu trebuie sa tii strict aceasta dieta, dar SA O TII!

1 răspuns:
| ShockER explică:

Pentru picioare :
- jogging.
- mers pe bicicleta.
- genoflexiuni

Pentru abdomen :
- abdomene.
- cura de slabire
Dieta
Ziua 1
Mic dejun: o cana de ceai negru indulcit cu o lingurita de miere de salcam, o felie de paine integrala (20 g) prajita sau nu, 50 g urda nesarata;
Gustare: o cana de ceai verde neindulcit, sucul dintr-o lamaie mica;
Pranz: salata din: o salata verde, 20 g boabe de porumb din conserva sau congelate, un borcan de iaurt 1, 5% grasime (125 g), 1 lingurita ulei de masline, o lingurita de otet balsamic, 30 g boabe de fasole alba sau rosie fierte. Se sareaza dupa gust si se pot adauga 2-3 catei de usuturoi;
Gustare: 100 ml lapte 1, 5% grasime, 4-5 migdale crude;
Seara: supa-crema de radacinoase (200 ml) (morocovi, pastarnac, telina, ceapa fierte si mixate, la care se adauga condimente dupa gust si o lingurita de ulei de masline).

Ziua 2
Mic dejun: o cana de ceai de ghimbir indulcit cu miere, 100 g branza de vaci degresata, amestecata cu 10 mieji de nuca taiati marunt;
Gustare: o banana;
Pranz: omleta din 5 albusuri, salata de varza murata cu o lingura de ulei de masline, 50 g linte;
Gustare: 4 cuburi de ciocolata amaruie (20 g);
Seara: supa limpede de legume cu crutoane (crutoane 20 g, brunificate in o lingurita de ulei de floarea-soarelui) si 50 ml iaurt 1, 5% grasime.

Ziua 3
Mic dejun: 175 ml lapte 1, 5% grasime, 2 linguri muesli neindulcit;
Gustare: un gref rosu;
Pranz: 100 g paste (cantarite fierte) + 20 g telemea de vaca si 20 g sos de rosii;
Gustare: o cana de ceai verde neindulcit, 5-6 migdale crude;
Seara: 50 g branza de vaci degresata, frecata cu un galbenus si cu seminte de in si chimen zdrobite anterior, un gogosar rosu, o cana de ceai de anason si sunatoare.

Ziua 4
Mic dejun: un ou fiert moale, o felie de paine integrala (20 g), o cana de ceai negru indulcit cu miere de tei;
Gustare: 2-3 caise uscate, 3 curmale;
Pranz: 250 g piure de spanac (fara smantana), un burger de soia (100 g);
Gustare: o cana de ceai de ghimbir + sucul de la o lamaie mica;
Seara: 200 g cottage cheese, o rosie de dimensiuni medii, 1 cana de ceai.Nu trebuie sa tii strict aceasta dieta, dar SA O TII!