| NYØ2002 a întrebat:

Imi puteti fac un program de 7 zile pe saptamana ca vreau sa ma duc la sală?

Intrebari
1. Daca fac abdomen in fiecare zi are ceva?

2.E bine sa alerg pe banda si pe bicicleta in fiecare zi?

3.E bine ca intr-o zi sa fac un antrenament intens si o zi nu?

4.E bunicel programul asta?

Luni: Biceps,Piept,Abdomen
Marti: Abdomen,Antebrat,Gambe
Miercuri: Triceps,Spate,umeri,abdomen
Joi: Abdomen,Antebrat,Gambe
Vineri: Biceps,Piept,Abdomen
Sambata :Abdomen,Antebrat,Gambe
Duminica:Triceps,Spate, umeri, abdomen

1 răspuns:
| Serban_Vasi_1955 a răspuns:

1.Poti face la fiecare sfârșit de antrenament câteva serii pentru abdomen (nu foarte mult deoarece faci în fiecare zi)
2.Eu fac bandă înainte de fiecare antrenament, tu poți face și după sau cum îți vine ție bine.
3.Contează intensitatea cumulată pe mai mult timp, gen o săptămână.
4. Uite antrenamentul meu :
Ziua 1tongueiept, umeri, triceps (push=faci toți mușchii corpului care împing)
Ziua 2:Spate, biceps, trapez (pull=faci toți mușchii corpului care trag)
Ziua 3tongueicioare
Si poți repeta acest ciclu
Caută pe YouTube "Push/Pull/Legs", sunt acolo oameni mult mai instruiți care îți pot explica cum stă treaba.