| anonymus005249 a întrebat:

Ce inseamna ritm de alergare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Număr de pași pe unitate de timp

| Sophieka a răspuns:

Buna

In ritmul pe care ti-l arata profesorul iar daca sunt si alti alergatori, trebuie sa alergati cu totii in acelasi timp, la fel, si cu aceeasi viteza.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Buna!
Alergarea se măsoară din punct de vedere al ritmului, în minute pe kilometru sau milă. Ritmul pasului rapid coincide cu ritmul cu care alergătorul își ridică brațele. De exemplu, cu cât alergătorul își ridică brațele mai repede, deplasându-le în sus și în jos, paralel cu corpul, cu atât mai rapid este ritmul pasului.

| gaby08gurau a răspuns:

Buna seara inseamna sa alergi nici prea lent si nici prea tare intr-un ritm.