| Vlad272003 a întrebat:

Ce inseamna termenii play-off si play-out in fotbal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Campionatul nostru este impartit in 2 faze. In prima faza echipele oaca fiecare cu fiecare, in meciuri tur-retur iar dupa terminarea acestei faze echipele sunt impartite in 2 grupe, primele 6 continua in play-off iar celelalte in play-out.
Play-off desemneaza faza a doua din campionat in care cele 6 echipe lupta pentru titlu si urmatoarele locuri iar play-out faza in care cele echipe lupta pentru evitarea retrogradarii.

| GeorgeMoroiu a răspuns:

Ce înseamnă termenii play off și play ouț în fotbal?