| KhaZix a întrebat:

Explicati-mi si mie va rog ce inseamna sa joci in PLAY OFF, la fotbal ma refer.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Play-off-ul de obicei este un "baraj". Joaca ori cele mai bune echipe dintr-un campionat, fiind sistemul de asa natura, ori cele mai slabe pentru a se decide cine castiga titlul sau cine retrogradeaza. De asemenea, nationalele mai joaca asemenea baraje pentru a se califica la un turneu final. Un exemplu este in Belgia unde primele clasate din campionat joaca asemenea play-off-uri intre ele pentru a acumula puncte si pentru a se decide cine castiga titlul, cine merge in Liga Campionilor, cine in Europa League. Cam acesta este play-off-ul, in niciun caz cum il vad explicat in primul raspuns.

| cornelut a răspuns:

Joc oprit adica nu mai poti sa joci