| Angel977 a întrebat:

Ce părere aveți despre Ninjutsu? A practicat cineva? Cum este? Ce ați alege între ninjutsu și aikido, și de ce?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aikido este unica artă marțială în care principiul non violenței este inclus în tehnică, este o filozofie dinamică. Știu asta pentru că eu am adus arta marțială aikido în orașul meu.

| Cosmin86 a răspuns:

Stii ca la majoritatea primul antrenament e gratis, nu?

Du-te la: ninjutsu, aikido, krav-maga, karate traditional, kickboxing, etc.

Eu asa am facut: am fost la fiecare 1 sedinta si apoi am ales ce mi-a placut mai mult si ce am simtit ca mi se potriveste. Doar nu era sa aleg dupa ce comenteaza unii pe net laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa folosești ninjutsu deoarece din păcate purtarea de arme albe în public este interzisă. Aleg kickbox

Răspuns utilizator avertizat